Наука

“Плащ-невидимка” допомагає бактеріям атакувати ракові пухлини

Біологи з Колумбійський університету поліпшили систему доставки протиракових препаратів. Дослідження опубліковано в журналі Nature Biotechnology.

Вчені розробили хімічний “плащ-невидимку”, який допомагає штучним бактеріям проникати через імунний захист організму. В результаті у біологів вийшла унікальна і потужна система доставки протиракових препаратів. Систему вже перевірили на мишах: вона зменшила пухлини у мишей. Вчені сподіваються, що такий підхід вирішить проблеми токсичності протиракової терапії.

Крім традиційних форм лікування раку – променевої терапії, хімієтерапії та імунотерапії, для боротьби з пухлинами вчені використовують терапевтичні бактерії. Самі по собі можуть надавати сильну протипухлинну дію. Використовуючи генну інженерію, їх можна поліпшити.

При використанні бактерій виникає багато проблем, головною з яких є проблема токсичності. Живі бактерії можуть швидко розмножуватися в організмі, і, оскільки імунна система організму сприймає їх як загрозу, таке лікування може викликати сильну запальну реакцію.

В ході нового дослідження вчені використовували капсульні полісахариди (CAP), які природним чином покривають поверхні бактерій і захищають їх від імунних атак.

У підсумку вони розробили версію бактерій, у яких є невелика молекула IPTG. Вона змінює поверхню в потрібний момент і впливає на те, як бактерії взаємодіють з імунною системою. По суті, це створює молекулярний “плащ-невидимку”, який інкапсулює бактерії і запобігає імунним атакам. Також, налаштовуючи кількість молекул IPTG, можна контролювати, як довго бактерії будуть жити в крові.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button