Всесвіт

Вчені висунули нову гіпотезу появи надмасивних чорних дір

Вчені припустили, що надмасивні чорні діри, які знаходяться в центрі галактик, утворилися в результаті колапсу надмасивних зірок в ранньому Всесвіті.

Існує кілька гіпотез створення надмасивних чорних дір. Згідно з найбільш очевидною, зародки надмасивних чорних дір утворилися після смерті перших масивних зірок в ранньому Всесвіті, а потім вони почали збирати навколишній газ, поки, нарешті, не перетворилися в надмасивні чорні діри.

Однак не всі представники наукового співтовариства з цим згодні. Тому що найбільш масивні зірки, що спостерігаються в локальному всесвіту, мають масу близько однієї або двох сотень сонячних мас.

Щоб з них після смерті сформувалися надмасивні чорні діри, які спостерігаються сьогодні, темпи акреції повинні бути такі високі, які важко уявити в реальних умовах.

Згідно з однією з гіпотез, надмасивні чорні діри утворюються при колапсі великих газових хмар і їх перетворенні в релятивістську зірку масою в кілька сотень тисяч сонячних мас або більше.

Автори нової роботи побудували модель, в якій надмасивні чорні діри з’являлися з надмасивних наднових.

За розрахунками авторів, одну з таких наднових можна буде спостерігати за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST), який буде запущений в кінці 2021 року.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button