Земля

Площа льоду в Арктиці досягла рекордного мінімуму

Лід на Північному полюсі зникає на наших очах. Цієї зими арктичний морський лід досяг мінімальної зимової площі за всю історію спостережень.

db2e0915b91c3baf73284e4e3e49188c

Щороку лід тане влітку і росте взимку. Зазвичай площа арктичного морського льоду досягає максимуму в березні. У 2016 році льодове покриття в Арктиці було максимальним 24 березня. Тоді площа склала 14,52 млн кв. км.

Проблема в тому, що ця цифра – найнижча за всю історію спостережень (вимірювання з супутника почалися в 1979 році). Показники цього року на 1,12 млн кв.км нижче середнього значення. Ще гірше те, що середнє значення саме по собі низьке. Середнє значення вираховується за період з 1981 по 2010 рр., В епоху, коли глобальне потепління мало впливало на планету.

У минулому році максимальна площа морського льоду склала 14,54 млн кв.км. Тринадцять льодових мінімумів були зафіксовані в останні 13 років. І це дуже-дуже погано … У Арктиці почастішали температурні рекорди. Грудень, січень і лютий було незвичайно теплими. Тільки минулого місяця на більшій частині Арктики температура була на 11 градусів вище середнього.

Площа морського льоду вимірюється там, де область покриває понад 15% льоду. Другий спосіб вимірювати морський лід – за обсягом. І що ви думаєте? Обсяг арктичного льоду теж знижується з часом. Найгірше, що зникає старий, постійний лід. Новий лід тонкий і приходить і йде в залежності від пори року, а фундамент забезпечує старий лід. Але і він, на жаль, тане.

Комп’ютерні моделі показують, що в 2040 році Арктиці може наступити безсніжне літо. Обсяг морського льоду падає зі швидкістю 3 тисяч куб. км в десятиліття, а мінімальний обсяг (який зазвичай спостерігається у вересні) – зі швидкістю 6 тисяч куб км на рік.

З огляду на те, що Гренландія і Антарктида щорічно втрачають 420 млрд тонн наземного льоду, стає зрозуміло, що ми проводимо найнебезпечніший експеримент на єдиній планеті, на якій може існувати життя. І будьте впевнені: зміни відбуваються не з природних причин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments