Земля

За останнє десятиліття в Арктиці різко збільшилася кількість блискавок

Дослідники виявили, що кількість ударів блискавок в Арктиці за останнє десятиліття різко зросла. Вони виявили це, проаналізувавши дані Всесвітньої мережі визначення місця розташування блискавок (WWLLN).

Image by FelixMittermeier from Pixabay

Блискавка набагато рідше зустрічається в більш холодних частинах планети – холод менш сприяє вологості, необхідної для електричного заряду кристалів льоду в хмарах. В рамках цього нового дослідження дослідники виявили, що в Арктиці кількість ударів блискавок різко зростає в міру підвищення середньої температури повітря через глобальне потепління. Примітно, що попередні дослідження показали, що там температура підвищується приблизно в три рази швидше, ніж в решті світу.

Вчені вивчали дані WWWLLN, яким керує Вашингтонський університет, і виявили збільшення кількість ударів блискавок в Арктиці. Це призвело до глибшого дослідження, в якому основна увага приділялася порівнянню кількості ударів блискавок в північних частинах Канади, Сибіру, на Алясці й в Північному Льодовитому океані – в основному, все, що знаходиться вище 65 градусів широти. Вони зосередили свої зусилля на підсумовуванні кількості ударів в арктичному регіоні за 2010-2020 роки.

Дані, в основному за літні місяці, показали, що середня кількість ударів блискавок в конкретний рік для всього регіону зросла з приблизно 18 000 до понад 150 000. Стурбовані тим, що масове зростання може бути пов’язаний з удосконаленням технологій, дослідники скорегували різницю в датчиках і порівняли те, що вони виявили, з ударами блискавок в інших частинах світу за той же проміжок часу. Результати залишилися колишніми. Але порівняння показало, що удари блискавок в Арктиці, колись складали 0,2% всіх ударів блискавок на планеті в 2010 році, в 2020 році склали 0,6%.

Дослідники припускають, що окрім нагадування про потепління на планеті, їх висновки, ймовірно, вплинуть на землевпорядників в Арктиці, щоб вони активізували свій підхід до боротьби з лісовими пожежами, що виникають в результаті збільшення кількості ударів блискавок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button