Людина

Вчені з’ясували точну кількість батьків-«рогоносців»

Всупереч поширеним забобонам, вкрай мало чоловіків виростили дітей, чиїми біологічними батьками вони не є (не знаючи про це). Рідкість позашлюбного батьківства заперечує гіпотеза біологів про еволюційну користь безладних статевих зв’язків. Відкриття представлено в журналі Ecology & Evolution.

d2c5334c299f3b0191da695f34a4032a
Почавши займатися цим питанням, бельгійський біолог Маартен Лармюзо (Maarten Larmuseau) відштовхнувся від цифр, які зазвичай наводяться в науково-популярній літературі: 10-30 відсотків дітей від «несподіваних» батьків. Однак ці показники викликали сумніви у вченого: їх екстраполювали на основі «проблемного» досвіду лабораторій по встановленню батьківства.

Лармюзо і його колеги почали шукати інші джерела даних, обробляючи побічні результати різного роду медичних досліджень. Крім того, вчені взяли історичні відомості (щоб перевірити гіпотезу про більшу поширеність Бастардо в епоху, коли ще не з’явилося сучасних контрацептивних засобів).

Позашлюбне батьківство виявляли по неспівпадаючим генотипам Y-хромосоми, що успадковується по батьківській лінії. Крім цього, вчені порівнювали варіації в Y-хромосомах і прізвища, отримані від батьків. Дослідження народності догонів (Малі) з використанням цих методів вказало на частоту «чужих» дітей в 1,8 відсотка.

Ще більш точне дослідження, засноване на записах актів цивільного стану у Фландрії, виявило, що на цій території в останні 500 років лише 1-2 відсотки дітей народжувалося від «чужих». Серед африканерів ПАР цей показник склав 0,9 відсотка, каталонців – 0,6-1,7 відсотка.

«Рідкість народжених після зрад дітей в сучасних і стародавніх суспільствах ставить під питання популярну серед біологів ідею: що жінки йдуть” на сторону “, щоб добути хороші гени для свого потомства», – резюмує Лармюзо.

У 2015 році соціологи розкрили дві основні причини подружніх зрад. До першої категорії зрадників відносяться люди, яким набридла статеве життя з їх поточним партнером. Вони беруть участь в довгострокових відносинах, і їм хочеться спробувати щось нове. Друга категорія – це нещасні в шлюбі люди. Вони не кидають своїх партнерів по очевидним причин (загальні діти, фінансова залежність), але шукають емоційно стимулюючих відносин на стороні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button