Земля

Площа коралових рифів скоротилася на 50% за 70 років

Згідно з новим дослідженням, проведеним університетом Британської Колумбії, Канада, здатність коралових рифів підтримувати екосистему скоротилася вдвічі з 1950-х років.

Нове дослідження показує, як зміна клімату, надмірний вилов риби й руйнування середовища проживання коралових рифів впливають на здатність рифів підтримувати морську екосистему і захищати узбережжя від штормів. “Ми знаємо, що коралові рифи є гарячими точками біорізноманіття. Їх збереження не тільки захищає природу, але і допомагає людям», — пишуть вчені.

Дослідники проаналізували тенденції в системах коралових рифів і пов’язаних з ними екосистемах по всьому світу. В результаті автори роботи виявили, що загальна площа коралових рифів в порівнянні з 50-ми роками скоротилася приблизно на 50%. Велика частина цих скорочень припадає на 1960-1970 роки. Автори дослідження впевнені, що майже всі ці процеси пов’язані з накопиченням CO2 у воді та збільшенням середньої температури океану.

Своєю чергою, скорочення площі рифів призвело до змін у біорізноманітті та біомасі екосистем регіонів. За 75 років біорізноманіття впало майже на 60%! Ці зміни в першу чергу торкнулися Індонезії, Карибського моря і південну частину Тихого океану.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button