Земля

Третина крижаного шельфу Антарктики може зруйнуватися через зміни клімату

Вчені з Великобританії змоделювали зміну клімату і прийшли до висновку, що третина крижаного шельфу Антарктики може зруйнуватися. Це призведе до різкого підвищення рівня океану.

Більше третини площі шельфового крижаного покриву Антарктики обрушиться в океан, якщо глобальна температура підвищиться на 4 ° C вище доіндустріального рівня. Про це повідомляється в новому дослідженні Редінгського університету.

Вчені провели найдетальніше дослідження з прогнозування того, наскільки вразливим стане лід на цій території. Також дослідники змоделювали в який момент частина Антарктики обрушаться в океан, якщо температура продовжить підвищуватися.

Дослідники встановили, що 34% площі всіх шельфових льодів Антарктики (це близько півмільйона квадратних кілометрів), будуть схильні до ризику дестабілізації при потеплінні на 4 ° C. У разі, якщо потепління таки не буде перевищувати 2 ° С, то це дозволить уникнути значне підвищення рівня океану.

Дослідники також розповіли, що льодовик Ларсена, найбільший залишений шельфовий льодовик на півострові, від якого в 2017 році відколовся айсберг А68, зруйнується в першу чергу.

«Льодовики є важливими буферами, які перешкоджають безконтрольному підвищенню рівня моря. Коли вони руйнуються, це схоже на гігантську пробку, яку знімають з пляшки, дозволяючи величезній кількості воді потрапити в море, – зазначили вчені. – Ми знаємо, що коли талий лід накопичується на поверхні крижаних шельфів, це може змусити їх тріснути і видовищно обрушитися. Глобальне потепління грає в цьому велику роль ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button