Головна / Земля / Плоский дах будинку – шлях до депресії і хвороб?

Плоский дах будинку – шлях до депресії і хвороб?

Про те, що форма будівлі, її розташування і вигляд впливають на здоров’я мешканців, сказано вже чимало. Єдина дисципліна, де всерйоз розглядається вплив архітектурних форм на психіку і самопочуття, носить назву «еніологія». Один з принципів цієї науки наступний: форма житла є така ж матеріальна субстанція, як колода або цегла.

Інший, не менш важливий постулат говорить: мелодія споруди — не застигла, як це прийнято вважати. Вона живе й дихає, а кам’яні форми — лише елементи нотної грамоти. «Застигла симфонія» є таким же невід’ємним інгредієнтом нашого життя, як широта і довгота. І переїзд на нову квартиру — майже така ж морока, як зміна кліматичних умов.

Ця залежність помічена давно. Мистецтво Стародавнього Китаю під назвою «Фен-Шуй» неабияк ускладнювало європейцям життя, коли вони намагалися нав’язати китайцям свою систему зведення споруд і житлових будинків. Китайські муніципалітети затято опиралися.

Єгипетські піраміди — також служать приводом для роздумів. Мумії в них не псуються. Склад дезінфікуючого середовища науці невідомий. Єдиним зрозумілим поясненням цього феномена сьогодні служить правило еніології: «На перетині бісекторних ліній піраміди утворюється мертва точка. В ній гине все: і мікроорганізми, і інші організми. І людина загине теж, якщо буде занадто довго перебувати в піраміді».

Але ми в пірамідах не живемо. Хоча дахи бувають різними, їх форма хоч і не пірамідальна, але близька до того, і для недосвідченої людини незрозуміло, чи впливають вони на здоров’я, і якщо так, то як. Ось, наприклад, плоскі дахи — зовсім не пірамідальні. Але погано це чи добре?

На думку еніологів, низькі стелі і плоскі дахи — страшна плутанина: Вони привносять в наше життя певний інформаційний голод, недоумкуватість і обмеженість, провокують пригніченість, затурканість. Це сприяє розвитку нервових розладів і захворювань.

Є також цілий ряд впливу подібних форм і безпосередньо на фізіологію, без участі психосоматики. Будь-яке приміщення має форму. А форма породжує хвильову композицію. Вона так і називається: поле форми. У випадку з низькими стелями зовнішнє поле людини (біополе) неабияк деформується зовнішнім полем низької нависаючої конструкції.

Корисними для самопочуття в еніології вважаються структури куполів, особливо цибулинні структури. Крім того, будь-яка будівля яка має виступи, кути, алькови, ніші і т. д. Для еніолога всі ці компоненти — енергетичні зони, які треба використовувати у суворій відповідності з їх сутністю.

Так, гострі (і прямі) кути житлового приміщення — знімають з людини енергію, присипляють. Округлі стіни невеликої будівлі, навпаки, є джерелами енергії благої властивості. Дуже великі круглі конструкції нешкідливі для здоров’я, але несуть в собі ряд недоліків, деяким чином знижують працездатність.

Еніологія досліджує також теорію грамотного вибору місць майбутньої забудови. Відомо правило: «Місто має стояти на семи пагорбах», інакше кажучи, на узвишші. Крім того, біля будинку не повинно бути ялинок, а повинні рости бузок і липа. Правило пояснюється тягою ялинників до місць зосередження підземних вод.

Однак еніологи подібні «геологічні негаразди» вважають лише поверхневими ознаками патогенності. Ключ, на їхню думку, криється набагато глибше — в надрах Землі, звідки випускаються зовні потоки енергії невивченої природи. Греки, етруски, кельти про це знали і використовували в якості захисту від них багатошарові прокладки з очерету, піску, яєчної шкаралупи і глини.