Земля

Палеонтологи назвали найдовшого динозавра

Палеонтологи вважають, що найдовшим динозавром був суперзавр, який сягав майже 42 метрів завдовжки. Таких висновків учені дійшли в результаті аналізу архівних даних, у яких виявили помилку.

Синій кит сягає 33 метри завдовжки і є найбільшою твариною у світі. Але найдовший динозавр був ще більшим!

Перші кістки суперзавра були виявлені в кар’єрі Dry Mesa в південному Колорадо, США, 1972 року. Палеонтолог Університету Бригама Янга, США, Джеймс Дженсен виявив 2,5 метровий плечовий пояс дорослого динозавра, якого пізніше класифікували як суперзавра. Також він виявив рештки, які відніс до двох інших зауроподів: ультразавра та дистилозавра.

Однак автори нещодавньої роботи кажуть, що Дженсен помилився! Замість трьох різних динозаврів палеонтолог виявив тоді останки лише одного виду. Учені вважають, що плутанина виникла через тріщини в кістках, які утворилися за мільйони років і сильно змінили зовнішній вигляд останків.

Наприклад, одна кістка була майже на 30 сантиметрів довшою за іншу, але якщо зсунути всі тріщини разом, скам’янілості мають приблизно один розмір. Крім того, всі рештки були знайдені в одному й тому ж місці, де не було дублювання великих елементів. Усі кістки були парними – права і ліва.

Раніше палеонтологи оцінювали довжину суперзавра в 33 метри (довжина розраховується від голови до кінця хвоста). Але переоцінка скам’янілостей з кар’єру в Колорадо дає набагато точніші дані про розмір цієї тварини.

Автори зазначають, що довжина динозавра не могла бути меншою за 40 метрів. Щоб перевірити це, палеонтологи вирушили в кар’єр, щоб провести додатковий аналіз. Вони вивчили рештки, яким раніше майже не приділялася увага (хребці шиї, спини та хвоста). Виявилося, що одна тільки шия суперзавра була понад 16 метрів у довжину, а його хвіст простягався аж на 18 метрів! Загалом, за новими оцінками, істота могла сягати 42 метрів у довжину.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button