Екологія

Поблизу Черкас всихає 140-річний ліс (відео)

Всихання насаджень сосни поблизу Черкас зафіксували за допомогою квадрокоптера лісівники Черкаського держлісгоспу. Головні причини всихання – кліматичні зміни, розповіла Суспільному речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Сегеда.

За словами речниці, вік лісових насаджень – близько 140 років. Головні причини всихання та масового ослаблення лісів Черкаського бору – загальний вологодефіцит унаслідок атмосферних посух, пониження ґрунтових вод, глобальні кліматичні зміни.

“Ці кліматичні зміни сприяють стрімкому розмноженню рослин-паразитів, які ослаблюють насадження, призводять до поширення шкідників і хвороб, що спричинює всихання”, – повідомила Наталія Сегеда.

У лісах Черкащини все більше фіксують поширення заселення соснових насаджень омелою австрійською – паразитом, який проростає в дерево і живиться його соком, що призводить до ослаблення окремих деревостанів та загибелі цілих масивів.

За словами речниці, наразі тривають обстеження лісових насаджень у Дахнівському лісництві для проведення санітарно-оздоровчих заходів. Відповідно до “Санітарних правил в лісах України” усі санітарні рубки будуть проведені після обстеження ділянок комісією у складі фахівців Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства “Київлісозахист”, спеціалістів Управління та лісгоспу.

Згідно із попередніми дослідженями, санітарних рубок потребують понад 100 гектарів насаджень Дахнівського лісництва. У насадженнях, де спостерігається незначне всихання, проводитимуть вибіркові санітарні рубки. На ділянках, де виявлена критична маса сухостою, проведуть суцільні санітарні рубки, на місці яких створять нові насадження.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button