Всесвіт

На Венері знайшли сліди незвичайної деформації: це можуть бути тектонічні процеси

Палеонтологи з Університету Північної Кароліни розгледіли можливі сліди тектонічних процесів на поверхні Венери.

Автори з’ясували, що на Венері можуть відбуватися тектонічні процеси: для того, щоб дізнатися про це, вони проаналізували знімки, які були отримані за допомогою радарів американського зонда «Магеллан», він вивчав планету між травнем 1989 року і жовтнем 1994 року. За цими даними планетологи вивчали, як виглядають підніжжя деяких великих вулканів, що прокинулися в недавньому минулому.

“Ми виявили на Венері раніше невідомий тип тектонічних деформацій, які були породжені якимись процесами в мантії планети – подібно до того, як це відбувається на Землі. До цього ми не знаходили слідів існування потоків матерії всередині мантії Венери”, – говорить Пол Бірн, один з авторів роботи, доцент Університету Північної Кароліни

На знімках автори побачили незвичайні структури, які за своїм зовнішнім виглядом нагадують нагромадження уламків льоду, що періодично виникають на поверхні земних озер або морів в результаті стиснення їх льодового покриву. На Венері ці структури з’явилися через деформацію застиглих потоків лави.

Такі процеси не були точковими, а торкнулися всієї поверхні планети.

Автори припустили, що джерелом деформацій служать невідомі форми тектонічних процесів в надрах Венери, пов’язані з формуванням потоків гарячої матерії в її мантії. Поки що вчені напевно не знають причину цих процесів і їх джерело. Дослідження тривають.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button