Технології

Подивіться, як «безмозкий» робот проходить лабіринт з перешкод (відео)

Інженери розробили м’якого самоврядного робота з  фізичним інтелектом». Технологія описана в статті в журналі Science Advances.

Дослідники з Університету штату Північна Кароліна розробили м’якого робота, здатного самостійно повертатися, проходити звивисті лабіринти і долати рухомі перешкоди. Пристрій переміщається без зовнішнього управління або комп’ютера з ШІ.

М’які роботи виготовлені зі стрічкових рідкокристалічних еластомерів. На поверхні з температурою не менше 55 ° С нижня частина стрічки стискається, а верхня, що піддається впливу більш холодного повітря, — залишається витягнутою. Це викликає обертальний рух. При цьому чим більша різниця температур, тим швидше котиться робот.

Робот складається з двох окремих половин. Одна половина має форму прямої скрученої стрічки, а інша — також закручується навколо своєї осі, як гвинтові сходи. Асиметрична конструкція призводить до того, що один кінець робота чинить на землю велику силу, ніж інший. Це дозволяє роботу не тільки долати перешкоди, але і не застрявати між паралельними об’єктами.

«Безмозкий» робот в лабіринті

Інженери продемонстрували здатність асиметричної конструкції м’якого робота переміщатися по складних лабіринтах. Він успішно проходив лабіринти з рухомими стінами і вузькі простори. Тестування провели як на металевій поверхні, так і на піску.

Робот є рішення в галузі фізичного інтелекту. Так називають динамічні системи, поведінка яких визначається структурним дизайном і матеріалами, а не управляється комп’ютером або людиною. Завдяки своїй відмінній формі і характеристикам м’які роботи з фізичним інтелектом можуть застосовуватися в різних галузях, включаючи пошуково-рятувальні операції, освоєння космосу і біологічні дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button