Наука

Подивіться, як плодові мушки катаються на каруселі для «розваги»

Ентомологи спостерігали ігрову поведінку у плодових мух: вони добровільно каталися на каруселі. Препринт публікації, яка ще не пройшла рецензування, доступний на сайті bioRxiv.

Дослідники спостерігали незвичайну поведінку у плодових мушок (Drosophila melanogaster). Деякі з них добровільно сідали на обертову платформу і каталися на ній. Дослідники поки не розуміють, яке задоволення отримують комахи, але це перший приклад локомоторної гри у мушок.

Вчені побудували для своїх піддослідних комах пристрій, що нагадує карусель. У клітці зі «спокійним, але нецікавим для дослідження середовищем» була встановлена обертова секція підлоги. Комахи могли застрибнути на таке коло і обертатися на ньому. Хоча дослідники не очікували ефекту, деякі мухи проявили інтерес до розваги.

Дрозофіли, що катаються на диску, який крутиться. Відео: Tilman Triphan and Wolf Huetterot

Подальший аналіз показав, що частина мух проводила 5% свого часу або навіть більше, обертаючись на «каруселі». А, коли дослідники розмістили в клітці два диски, які оберталися поперемінно кожні 5 хв, деякі мухи перестрибували з одного диска на інший, щоб не залишати цей «Діснейленд».

Плодові мушки відмінно орієнтуються в просторі, тому, якби комахам не подобалося обертатися, вони могли б просто уникати диска, як це робили деякі з них. Але окремим мухам, мабуть, дійсно подобалося кататися на каруселі.

Дослідники вважають, що мухи могли відчувати в такій ситуації відчуття, які виникають у людей на американських гірках. Щоб краще зрозуміти причини такої поведінки, вони планують провести додаткові експерименти з аналізом активності мозку і задіяних нейронних мереж.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button