Наука

Миші виявилися здатні контролювати вміст дофаміну в мозку

Дофамін стимулює активні дії й, як показали експерименти на мишах, вкидається в мозок регулярними імпульсами, частоту і силу яких тварини навіть можуть змінювати.

Image by Here and now, unfortunately, ends my journey on Pixabay from Pixabay

Дофамін нерідко називають «гормоном задоволення». Дійсно, цей нейротрансмітер грає ключову роль в роботі внутрішньої системи винагороди мозку, стимулюючи пошукову поведінку, мотивацію, беручи участь в реалізації когнітивних функцій. Ще кілька десятиліть тому вчені припустили, що і під час відсутності нагороди або під час її очікування дофамін періодично викидається, створюючи мотивацію для активних дій.

Підтвердити цю гіпотезу вдалося вченим з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго на чолі з професором Девідом Кляйнфелдом (David Kleinfeld). Провівши лабораторні експерименти на мишах, вони показали, що концентрація дофаміну змінюється швидкими хвилями, і при найпростішому тренуванні тварини швидко навчаються її регулювати. Про це повідомляється в новій статті, опублікованій в журналі Current Biology.

Використовуючи оптичні датчики не синтетичного дофаміну в корі головного мозок миші, автори з’ясували, що він з’являється піками, з частотою близько 0,01 в секунду. Більш того, тварини легко навчалися змінювати частоту й амплітуду цих піків, а також загальний рівень дофаміну. Для цього вчені сконструювали установку, яка відстежувала кількість дофаміну в корі гризунів і кожен раз, коли показник досягав потрібного рівня, видавала нагороду – краплю солодкої води.

Навчання проводили кілька днів, протягом години, проте вже на другий день миші змогли легко збільшити частоту і рівень дофамінових імпульсів у мозку. При скасуванні нагороди вони так само швидко поверталися до попереднього стану. Автори вважають, що подібні імпульси служать одним з важливих внутрішніх елементів формування мотивації та планування поведінки.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments