Відео

Подивіться, як полум’я горить на орбіті в експерименті на станції «Тяньгун» (відео)

Члени екіпажу місії «Шеньчжоу-16» провели експеримент з використанням відкритого вогню на борту китайської космічної станції «Тяньгун». На відео видно, як умови мікрогравітації на орбіті впливають на процеси горіння. Полум’я, що оточує гніт, фактично сферичне, а не витягнуте, як на Землі.

Урок з китайської космічної станції «Тяньгун». Кадр з відео: CCTV

Запалені свічки на Землі створюють полум’я, сформоване завдяки конвекції, викликаної плавучістю: гаряче повітря піднімається, а холодне — опускається. Однак цей конвекційний потік слабкий в умовах мікрогравітації на низькій навколоземній орбіті. Це означає, що полум’я поширюється у всіх напрямках, утворюючи сферичні вогняні кулі.

Експеримент був проведений тайконавтами під час четвертого «уроку Тяньгун». Це серія відеотрансляцій з орбіти, під час яких члени екіпажу спілкуються зі студентами та школярами в п’яти класах в різних частинах Китаю, демонструють ефекти мікрогравітації і інші зміни фізичних процесів на орбіті.

Урок з китайської космічної станції «Тяньгун»

Проведення експерименту зі свічок було б неможливо на Міжнародній космічній станції, де діють суворі обмеження на відкритий вогонь.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button