Всесвіт

Китайські вчені досліджують можливість будівництва бази на Місяці в лавових трубах

Порожнини в лавових породах під поверхнею супутника пропонують використовувати в якості природного захисту. Про плани китайського космічного агентства пише Сіньхуа.

Китайські дослідники вивчають можливість створення безпечного і довготривалого притулку в місячних лавових трубах. Закриті порожнисті утворення захищені від суворих умов місячної поверхні, яка випробує екстремальні температури, бомбардується радіацією і ударами мікрометеоритів.

У перші дні існування Місяця, коли верхній шар лавового потоку остигав і тверднув, розплавлена порода, ймовірно, продовжувала текти під ним, утворюючи відносно стабільні і плоскі порожнисті тунелі в формі труб. За роки геологічних процесів, ударних подій і місяцетрусів поверхня над деякими ділянками обрушилася, сформувавши «світлові люки».

Похилий вхід являє собою напівзруйновану конструкцію, а значить, існує можливість безпосереднього входу всередину лавової труби по зваленій конструкції. Це краща ціль, яку можна досліджувати за допомогою місячного зонда, розповідають китайські вчені.

Вони вибрали два регіони на Місяці, Море Спокою і Море Родючості, в якості основних цілей для дослідження лавових трубок. Вчені пропонують відправити кілька дослідних приладів, оснащених різними детекторами для дослідження тунелів.

Центральним елементом дослідницької місії буде робот з ногами або колесами, який зможе переміщатися по складній місцевості і уникати перешкод. Він буде оснащений науковими приладами для вимірювання навколишнього середовища, топографії та складу входу і внутрішньої частини лавової труби. Серія допоміжних роботів буде оснащена датчиками для визначення температури, радіації, місячного пилу, складу грунту і водяного льоду всередині тунелю.

Кінцева мета проекту — створення довгострокової місячної підземної дослідницької бази, на якій в майбутньому можна буде розмістити людський екіпаж. Дослідники пропонують побудувати комунікаційний і енергетичний центр біля входу в лавову трубу, озеленювати територію, побудувати будиночки всередині тунелю, а також дослідні і житлові приміщення з використанням місцевих матеріалів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button