Відео

Подивіться, як високошвидкісний мікроскоп фіксує швидкоплинні сигнали мозку

Вчені представили високошвидкісний мікроскоп для аналізу роботи мозку. З його допомогою можна відстежувати зміни електричної напруги в нейронах з точністю до мілісекунди, пишуть дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі.

Електричні та хімічні сигнали постійно змінюються в нашому мозку, але для їх аналізу потрібні високошвидкісна камера і точний мікроскоп. Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі створили таке обладнання: мікроскоп з камерою, який може робити знімки мозку миші 1 000 разів в секунду, вперше реєструючи проходження мілісекундних електричних імпульсів через нейрони.

За словами провідного дослідника проєкту На Цзі, нова технологія візуалізації об’єднує двофотонну флуоресцентну мікроскопію і оптичне лазерне сканування в сучасному мікроскопі. Гіпотетично швидкість її роботи можна збільшити до 3 000 знімків в секунду.

«Це перший випадок, коли хтось у трьох вимірах показав нейронну активність такого великого обсягу мозку, який набагато перевершує можливості електродів. Крім того, наш підхід до візуалізації дає нам можливість вирішувати синапси кожного нейрона», — стверджує На Цзі

Синапси — місця, де нейротрансмітери вивільняються одним нейроном для збудження або пригнічення іншого. Однією із метою цього дослідження є вивчення взаємодії нейронів через області мозку. На думку вчених, це дозволить виявити причини захворювань головного мозку, в тому числі і нейродегенеративних хвороб.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»