Фото

Будинок з грунту і трави, який надрукований на 3D-принтері (фото+відео)

Італійська компанія по 3D-друку WASP і її партнер Mario Cucinella Architects успішно завершили будівництво 3D-будинки TECLA. Він створений з місцевих матеріалів.

Будинок TECLA, розташований за межами Болоньї, Італія, в невеликому містечку Масса-Ломбарда, є першою екологічно стійкою моделлю житла. Його особливість в тому, що він повністю побудований з місцевої сировини з використанням технології 3D-друку.

Проєкт TECLA натхненний романом 1972 року італійського письменника Італо Кальвіно «Невидимі міста», в якому розповідається про місто, що знаходиться в безперервному будівництві. Таким чином, проєкт TECLA сподівається зв’язати тему древніх позачасових будинків з передовими технологіями XXI століття. Крім того, проєкт є відповіддю на проблему зміни клімату і потребу у швидких методах стійкого будівництва «на місці». Особливо в контексті глобалізації та стихійних лих.

Подивіться на будинок з грунту і трави, який надрукований на 3D-принтері

Подивіться на будинок з грунту і трави, який надрукований на 3D-принтері

Подивіться на будинок з грунту і трави, який надрукований на 3D-принтері

ФОТО: ЯГО Корацца

TECLA є новаторським прикладом низьковуглецевого житлового будівництва, в якому практично досягається нульовий слід завдяки використання тільки місцевої сировини і скорочення кількості відходів та брухту.

Процес будівництва можна подивитися на відео нижче.

Як матеріал для будинків використовується місцеві ресурси – грунт і трава, які перемішуються з водою і добавками перед початком будівництва. Перш ніж приступити до друку зовнішньої конструкції будинку, інженери аналізують зразки грунту.

Потім два синхронізованих важелів принтера працюють одночасно, уникаючи зіткнень. Кожен принтер може друкувати на площі 50 м. кв, що дозволяє створити єдиний модуль корпусу за лічені дні.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button