Технології

Вчені створили пристрій для захисту даних на основі графену

Команда дослідників зі штату Пенсільванія розробила новий апаратний пристрій безпеки на основі графену.

“Останнім часом відбувається все більше і більше порушень особистих даних. Ми розробили новий апаратний пристрій безпеки, який в перспективі може захистити дані в різних галузях і секторах”, – говорить Саптарш Дас, доцент кафедри інженерних наук і механіки

За словами дослідників, пристрій назвали PUF, або дослівно фізична не клонована функція, яка була вперше реалізована на основі графену. Фізичні та електричні властивості графену, а також процес виготовлення зробили PUF більш енергоефективною і захищеною від атак ШІ.

Дослідники виготовили майже 2000 ідентичних графенових транзисторів, які включають і вимикають струм в ланцюзі. Незважаючи на їх структурну подібність, електропровідність транзисторів варіювалася рандомно в процесі виробництва. Хоча така варіація, як правило, є недоліком для електронних пристроїв, для PUF це, навпаки, плюс.

Щоб перевірити безпеку нової розробки, Дас і його команда використовували машинне навчання – це метод, який дозволяє ШІ вивчати систему і знаходити нові закономірності. Дослідники навчили ШІ за допомогою даних моделювання графенового PUF, щоб перевірити, чи може ШІ використовувати це навчання для прогнозування зашифрованих даних і виявлення системних вразливостей.

В результаті з’ясувалося, що ШІ не може розробити модель, а також вивчити процес шифрування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button