Всесвіт

Подивіться на молодого брата-близнюка Нептуна, він знаходиться недалеко від нас (відео)

Астрономи з Монреальського університету в Канаді виявили новонароджену планету, яка схожа за своїми показниками на Нептун. Вона обертається навколо червоного карлика в сузір’ї Мікроскопа. Це перше відоме тіло такого роду, яке знаходиться недалеко від Землі. Інформація про роботу опублікував в журналі Nature.

Знайдений брат-близнюк Нептуна обертається навколо відносно невеликої зірки, вона приблизно в два рази менше Сонця. Такі світила дуже активні з-за потужних магнітних полів. Це може пояснювати те, чому на відкриття планети в її околицях пішло майже 15 років.

Посмотрите на молодого брата-близнеца Нептуна, он находится недалеко от нас

Перші фотографії червоного карлика вчені отримали ще в 2003 році. Об’єкт знаходиться від нас на відстані 32 світлових років. Проте зірка відносно молода, тому вона має велику кількість спалахів і плям на поверхні. Це не дозволяло астрономам шукати сліди планет в її околицях, використовуючи традиційну транзитну методику їх пошуку.

Тому за червоним карликом спостерігали за допомогою інфрачервоних телескопів, відстежуючи не періодичні зниження яскравості зірки, а те, як змінювалася структура її спектра. Присутність планет в околицях зірки можна визначити за характерним зрушенням в положенні спектральних ліній, пов’язаних з тим, що гравітаційні взаємодії між світилом і його супутниками приводять до невеликих, але помітних змін у положенні зірки в просторі.

Після декількох років спостережень вчені виявили натяки на існування планети поблизу зірки. Знайдене тіло належить до типу «гарячих нептунів» — це світи, які схожі за своїми розмірами та властивостями на Нептун, але відрізняються тим, що вони обертаються значно ближче до їх зірок.

Відкрита планета робить один оборот навколо червоного карлика всього за неповних дев’ять днів, а її маса приблизно в 50 разів більше земного.

Відкриття, за словами групи дослідників, дуже важливо, оскільки раніше астрономи ніколи не знаходили новонароджених планет в околицях прилеглих до нас зірок. Це дозволить в майбутньому вивчити та перевірити теорії, що описують процес формування газових гігантів і землеподібних планет.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button