Земля

Подивіться на «неправильні» блискавки, які вириваються зі шторму в Атлантиці (фото)

Гігантські спрайти, які в 50 разів потужніші від звичайних блискавок і можуть досягати меж космосу, помітили недалеко від Пуерто-Ріко.

Фотограф з Пуерто-Ріко Френкі Лусена знімав шторм 20 серпня, який пізніше перетворився в ураган Франклін, коли помітив рідкісне явище природи: кілька величезних блискавок, які вилетіли з грозової хмари і злетіли до краю космосу.

Подібні висхідні блискавки відомі як гігантські спрайти. Це найрідкісніший тип блискавок. Спрайти виникають всього 1 000 разів на рік, а їх потужність в 50 разів перевищує потужність звичайної блискавки. Вони можуть підніматися на висоту понад 80 км над поверхнею Землі, торкаючись нижньої частини іоносфери, величезного шару електрично заряджених частинок, де верхня частина атмосфери зустрічається з нижньою частиною космічного простору. Технічно, космос починається на висоті 100 км над рівнем моря, а іоносфера простягається приблизно від 80 до 640 км, над рівнем моря.

Зображення надано: Френкі Лусена

Згідно з дослідженнями, гігантські спрайти рідко зустрічаються в сезон ураганів в Атлантиці.

Вчені знають про це явище всього близько 20 років, і багато в ньому залишається загадкою, в тому числі, чому блискавки спрямовуються вгору в небо, а не падають на землю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button