Всесвіт

Подивіться, як стикаються два скупчення галактик

Автори нової роботи показали зв’язок між великими сплесками енергії у Всесвіті і аналогічними тільки слабкими подіям.

Автори нової роботи вивчили дані з рентгенівської обсерваторії НАСА “Чандра”, а саме інформацію про пару скупчень галактик Abell 2146, що зіштовхуються. Вони розташовані приблизно в 2,8 млрд світлових років від Землі.

Скупчення галактик містять сотні галактик, а також величезну кількість гарячого газу і темної матерії. Це одні з найбільших структур у Всесвіті. Зіткнення між скупченнями галактик викликають величезний викид енергії. Він не схожий ні на що, що спостерігалося з часів Великого вибуху.

Довжина ударної хвилі становить близько 1,6 млн світлових років. На знімку за першим зіткненням видно другу ударну хвилю такого ж розміру. Вчені називають такий вибух висхідним, зазвичай він виникає в результаті складної взаємодії газів. Також на зображенні позначена найяскравіша і масивна галактика в кожному скупченні.

Такі ударні хвилі відіграють важливу роль і для інших областей досліджень. Наприклад, випромінювання, яке створюють удари сонячного вітру, може негативно вплинути на роботу космічних апаратів, а також на людей в космосі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button