Всесвіт

Найближче зоряне скупчення руйнується невидимою структурою в нашій галактиці (відео)

Дані з супутника для картографування зоряного неба Gaia (ЄКА) надали докази того, що найближче до Сонця зоряне скупчення руйнується гравітаційним впливом масивної, але невидимої структури в нашій галактиці.

Вчені припускають, що невидима сила, яка руйнує Гіади – розсіяне зоряне скупчення в сузір’ї Тельця, видиме неозброєним оком, може виявитися популяцією «субгало темної матерії». Ці невидимі хмари частинок вважаються реліктами утворення Чумацького Шляху. Сьогодні вони розкидані по всій галактиці, складаючи невидиму субструктуру, яка справляє помітний гравітаційний вплив на всі об’єкти, які дрейфують занадто близько від неї.

Найближче зоряне скупчення руйнується невидимою структурою в нашій галактиці
Справжня протяжність приливних хвостів Гіад вперше була виявлена за даними місії ESA Gaia. Дані Gaia дозволили простежити за колишніми членами зоряного скупчення (показано рожевим) по всьому небу. Ці зірки відзначені рожевим, а форми різних сузір’їв обведені зеленим. Зображення було створено за допомогою Gaia Sky. Автори і права: ESA / Gaia / DPAC, CC BY-SA 3.0 IGO; Подяка: S. Jordan / T. Сагріста

Науковий співробітник Європейського космічного агентства Тереза Джерабкова і її колеги з Європейської південної обсерваторії зробили відкриття, вивчаючи, як сусіднє зоряне скупчення зливається із загальним тлом зірок в нашій галактиці. Робота заснована на ранньому третьому випуску даних Gaia (EDR3) і даних другого випуску.

Команда вибрала Гіади для вивчення, оскільки воно – найближче до Сонця зоряне скупчення. Він знаходиться на відстані трохи понад 153 світлових років від Землі і легко видно спостерігачам як в північному, так і в південній півкулях у вигляді V-подібної форми яскравих зірок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button