Поради

Капітал та криптовалюти

Я  схильний  вважати  зниження ринку ЦФА останніх днів, як заключну хвилю структурної корекції по ринку, що почалася ще наприкінці минулого року. Безумовно, зниження цін стало досить сильним, що видно за обсягами ліквідацій у BTC та ETH, проте ні технічно, ні фундаментально це падіння я не характеризую як початок кінця для крипторинку.

Чекати, що зараз лавиноподібно почнуть продавати криптоактиви,   не  варто. Також важливо відзначити, що «кити» (гаманці > 10к BTC) плавно накопичують криптовалюту, не скидаючи її, що говорить про наявність великої кількості гравців, для яких поточні ціни – це величезна можливість, а не просто паперові збитки.

Але  варто  зазначити,  що  такі  показники  ринку  криптоактивів  мають  основу  у  стані  фондового  ринку.  У інвесторів зник апетит до ризику через високу інфляцію у США. П’ятничні дані показали максимальні темпи зростання із грудня 1981 року. У травні споживчі ціни зросли на 8,6% проти прогнозу на 8,3%. У відповідь на дані доходність облігацій підскочила до нових максимумів. Індекс долара перевищив позначку 105 пунктів. Оскільки криптовалютний ринок знаходиться в одній упряжці з американським фондовим ринком, то обвал індексів одразу позначився на динаміці криптовалюту. Інвестори побоюються агресивного підвищення ставок ФРС (на 75 базисних пунктів) та продовження обвалу індексів SP500 та Nasdaq через посилення грошово-кредитної політики.

На  тлі  таких  грозових  хмар  світового  масштабу  Український  ринок  здатен  трохи  додати  оптимізму.  Нещодавно з’явилась  нова   крипто монета – TRcoin,  яка  відрізняється від інших криптовалют  тим, що її ціна прив’язана до реальної діяльності. Це  справа  логістичної компанії «Транспортика», що займається вантажоперевезеннями. Саме  вона  запустила нову крипто монету TR-coin.

Це  ще  не  все, щоб підтримувати курс  та  підвищувати  попит, «Транспортика» має намір викуповувати монети на 33%  чистого  прибутку. Тобто,  хлопаки  кажуть,  що  починаючи  з  30  дня  після  лістингу,  третина  доходів  компанії  постійно йтиме   на зворотній  викуп  (так  званий  BuyBack)  монети.

Безумовно,  грім  та  блискавка  на   американських  ринках  перелякають  певну  частину  Українських  інвесторів.  Але  є  сподівання,  що  в  цілому  наш  ринок  цю  бурю  витримає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button