Всесвіт

«Кассіні» зафіксував дивні звуки на орбіті Сатурна (відео)

Станція «Кассіні» пролітаючи 26 квітня 2017 року над поверхнею газового гіганта записала дивні звуки.


Перші звуки вдалося вловити ще в квітні 2002 року, коли станція «Кассіні» перебувала в 374 мільйони кілометрів від Сатурна. Сигнали були модульовані по частоті в діапазоні від 50 до 500 кГц, йшли серіями і в різній тональності.

Найбільш примітний запис було зроблено 25 липня 2004 року вже в безпосередній близькості від кілець Сатурна. Фахівці НАСА перевели його в частотний діапазон, непомітний для людського вуха. Але оприлюднили не відразу, а чомусь через кілька років.

Ентузіасти ще зсунули – на кілька октав – тональність записаних звуків. І ті раптом стали схожі на чиюсь мову. Ніби промовляв якийсь нелюдський голос. При бажанні можна було розібрати окремі слова, вимовлені, як припускали ентузіасти, інопланетянином, який літав тут у своєму кораблі.

Таємничі радіосигнали були зловлені і записані за допомогою тієї ж апаратури RPWS. У НАСА, звичайно ж, не вважають їх розумними. Припустили, що електромагнітні коливання, швидше за все, були згенеровані спалахами північного сяйва Сатурна. Або метеорами, які врізаються в крижані кільця планети-гіганта і вносять збурення в електромагнітні поля. Але потім з’явилися дані, що джерело звуків перебувало десь близько Сатурна, що знову підігріло підозри в діяльності інопланетян.

За планом так званого Великого кінця (Grand Finale) станція «Кассіні» повинна впасти на Сатурн 15 вересня 2017 року, а до цього – 22 рази пролетіти над його хмарами, пірнаючи в 2000-кілометрову діру під кільцями. Кожен «нирок» принесе нові знання про електромагнітне тло планети і, можливо, нові звуки. Перший раз станція пролетіла під кільцями 26 квітня, другий раз — 2 травня.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button