Головна / Всесвіт / «Кассіні» зафіксував дивні звуки на орбіті Сатурна (відео)

«Кассіні» зафіксував дивні звуки на орбіті Сатурна (відео)

Станція «Кассіні» пролітаючи 26 квітня 2017 року над поверхнею газового гіганта записала дивні звуки.


Перші звуки вдалося вловити ще в квітні 2002 року, коли станція «Кассіні» перебувала в 374 мільйони кілометрів від Сатурна. Сигнали були модульовані по частоті в діапазоні від 50 до 500 кГц, йшли серіями і в різній тональності.

Найбільш примітний запис було зроблено 25 липня 2004 року вже в безпосередній близькості від кілець Сатурна. Фахівці НАСА перевели його в частотний діапазон, непомітний для людського вуха. Але оприлюднили не відразу, а чомусь через кілька років.

Ентузіасти ще зсунули — на кілька октав — тональність записаних звуків. І ті раптом стали схожі на чиюсь мову. Ніби промовляв якийсь нелюдський голос. При бажанні можна було розібрати окремі слова, вимовлені, як припускали ентузіасти, інопланетянином, який літав тут у своєму кораблі.

Таємничі радіосигнали були зловлені і записані за допомогою тієї ж апаратури RPWS. У НАСА, звичайно ж, не вважають їх розумними. Припустили, що електромагнітні коливання, швидше за все, були згенеровані спалахами північного сяйва Сатурна. Або метеорами, які врізаються в крижані кільця планети-гіганта і вносять збурення в електромагнітні поля. Але потім з’явилися дані, що джерело звуків перебувало десь близько Сатурна, що знову підігріло підозри в діяльності інопланетян.

За планом так званого Великого кінця (Grand Finale) станція «Кассіні» повинна впасти на Сатурн 15 вересня 2017 року, а до цього — 22 рази пролетіти над його хмарами, пірнаючи в 2000-кілометрову діру під кільцями. Кожен «нирок» принесе нові знання про електромагнітне тло планети і, можливо, нові звуки. Перший раз станція пролетіла під кільцями 26 квітня, другий раз — 2 травня.

 
comments powered by HyperComments