Всесвіт

Подивіться, як велика спіральна галактика “обіймає” свою сусідку (фото+відео)

Міжамериканська обсерваторія Серро-Тололо опублікувала новий знімок взаємодії галактик NGC 1512 і NGC 1510. Галактики поступово зливаються вже 400 млн років.

Спіральна галактика з перемичкою NGC 1512 і її маленька сусідка NGC 1510 були зняті чотириметровим телескопом Віктора М.Бланко Міжамериканської обсерваторії Серро-Тололо. На знімку видно, як тонкі зовнішні “відростки” спіральної галактики витягуються і нібито обволікають свого крихітного компаньйона.

Зображення: Dark Energy Survey / DOE / FNAL / DECam/CTIO / NOIRLab / NSF / AURA

Галактики NGC 1512 і NGC 1510 знаходяться на відстані близько 60 млн світлових років Від Землі.  Дослідники відзначають, що “зоряний потік”, що з’єднує дві галактики, свідчить про гравітаційну взаємодію між ними. Ця взаємодія триває вже 400 млн років і врешті-решт закінчиться злиттям двох галактик в одну.

Астрофізики відзначають, що перемичка в NGC 1512 діє як космічна воронка, що направляє сировину, необхідну для зореутворення, з зовнішнього кільця в серце галактики. Цей потік газу та пилу сприяє інтенсивному народженню зірок у яскравому, синьому, мерехтливому внутрішньому диску – навколоядерному кільці зореутворення, яке простягається на 2400 світлових років.

Вчені вважають, що і перемичка, і кільце зореутворення частково є результатом взаємодії двох галактик.

Карликова галактика також зазнає впливу великого сусіда: постійний гравітаційний вплив викликав вихровий рух газу і пилу в NGC 1510 і запустив процеси зореутворення. Це, за словами астрофізиків, змушує галактику світитися блакитним відтінком, що свідчить про появу нових гарячих зірок.

Цю ж систему з двох галактик раніше фотографував “Хаббл”. Нижче можна побачити як виглядали NGC 1512 і NGC 1510 в 2017 році з космосу.

Зображення: ESA / Hubble, NASA


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button