Всесвіт

Подивіться Марсу прямо в очі: нове фото Червоної планети (фото)

Апарат Mars Express зробив фото поверхні Марса, на якій зяє великий, розміром з місто, безіменний кратер. Плями темного матеріалу в серці кратера роблять його схожим на величезне око, що дивиться на зірки.

Кратер розміром 30 кілометрів в поперечнику розташований в регіоні Південної півкулі Марса, відомому як Аонія Терра. У цьому місці дуже багато кратерів, і об’єкт нових знімків Mars Express далеко не найбільший з них. Наприклад, кратер Лоуелл має 200 кілометрів!

Вважається, що Лоуелл і багато кратерів в цьому регіоні були утворені в результаті потужних ударів близько 4 мільярдів років тому, під час періоду ранньої Сонячної системи.

Земля також піддалася бомбардуванню, і вважається, що цей процес міг принести на планету воду і органічні сполуки. На жаль, атмосферні та сейсмічні процеси стерли більшу частину свідчень з поверхні нашої планети. Але на Марсі, безплідному і геологічно набагато більш спокійному, збереглися свідчення, що дають нам інструмент для розуміння тих часів в історії Сонячної системи.

Крім цього, такі регіони, як Аонія Терра, можуть дати вченим підказки про склад Марса. Потужний удар дозволяє матеріалу, який прихований під поверхнею, “вибратися” назовні, створюючи нову геологію і склад поверхні. Область, показана на новому зображенні, передбачає, що склад поверхні тут складний і різноманітний.

Однак більш детальну інформацію про склад кратера і його околицях можна отримати лише при більш ретельних спостереженнях і більш широкому наборі інструментів. Зараз вченим важливо просто знаходити такі перспективні місця для майбутнього вивчення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button