Всесвіт

“Вебб” знайшов давно “загубленого” близнюка Чумацького Шляху

Вивчення цього об’єкта допоможе дізнатися більше про те, як Чумацький Шлях пожирав інші галактики для зростання.

Нове дослідження показало, що блискуча галактика-канібал, виявлена космічним телескопом «Джеймс Вебб», схожа на Чумацький шлях «в молодості». Астрономи вивчають її, щоб зрозуміти, як сформувалася наша галактика.

Вона знаходиться в 9 млрд світлових років від Землі і її назвали Sparkler (бенгальський вогонь) на честь карликових галактик і двох десятків кульових скупчень зірок, які яскраво сяють навколо неї. За словами авторів дослідження, галактика активно поглинає ці довколишні об’єкти, щоб стати ще більше.

Астрономи виявили галактику в “першому глибокому полі” “Вебба” — найдокладнішому зображенні Всесвіту на сьогодні. Там “Спарклер” виглядає як викривлена помаранчева лінія, оточена плямами світла.

Перше глибоке поле “Вебба” – це найглибше і чітке інфрачервоне зображення далекого Всесвіту на сьогодні. Зображення надано NASA, ESA, CSA та STScI

Вона знаходиться в сузір’ї Летюча Риба в південній частині неба. Світлу галактики знадобилося 9 млрд років, щоб дістатися до Землі. Його “спіймав” космічний телескоп “Джеймс Вебб” після того, як спотворює простір-час гравітаційне тяжіння скупчення галактик SMACS 0723 спрацювало як гігантська лінза. Це ефект відомий як гравітаційне лінзування і його передбачив Альберт Енштейн в рамках загальної теорії відносності. Він допомагає розгледіти далекі об’єкти в космосі.

Це означає, що “Вебб” показав галактику такою, якою вона була всього через 4 млрд років після Великого вибуху. Тоді маса “Спарклер” становила всього 3% від маси Чумацького Шляху. Але вчені вважають, що зараз “хижий гігант” виріс до розмірів нашої галактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button