Всесвіт

У супутника Юпітера зафіксовано потужне електромагнітне випромінювання

Британські вчені встановили, що один із супутників Юпітера – Ганімед – випромінює потужні електромагнітні хвилі.

Як повідомила газета Independent, вони в мільйон разів сильніше, ніж на Землі, і в сотні разів могутніше, ніж вихідні ще від одного супутника Юпітера – Європи.

Відкриття було зроблено за допомогою космічного апарату NASA Galileo, створеного для дослідження Юпітера і його супутників. Пристрій провів комплексне дослідження електромагнітного хвильового середовища в магнітосфері найбільшої планети сонячної системи. “Це справді дивне і загадкове явище, яке показує, що супутник з магнітним полем може настільки посилювати випромінювання”, – підкреслює провідний автор дослідження Юрій Шприц. На його думку, виявлені на Ганімеді коливання, ймовірно, були викликані інтенсивним магнітним полем Юпітера, яке є найпотужнішим в сонячній системі і набагато сильніше земного.

Електромагнітні хвилі можуть створювати, за версією вчених, “вбивчі електрони, здатні завдати серйозної шкоди космічним кораблям. “Навіть якщо невелика частина цих хвиль пошириться в космосі, вони будуть здатні прискорювати елементарні частинки і в кінцевому рахунку здійснювати дуже швидкі електрони усередині магнітного поля Юпітера”, – зазначає Річард Горн з Британської антарктичної служби.

Ганімед вважається одним з найбільших космічних тіл в сонячній системі. Він був відкритий Галілео Галілеєм (1564-1642) 7 січня 1610 року з допомогою телескопа. Діаметр Ганімеда становить 5262 км, що на 8% перевищує розміри Меркурія.

Дослідження Юпітера і його супутників відбувається завдяки міжпланетних станцій NASA. У травні 2012 року Європейське космічне агентство оголосило про початок в 2022 році місії Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE), одним із завдань якої стане вивчення Ганімеда.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button