Всесвіт

Подивіться на апокаліптичні знімки Марса: на них уламки місії Perseverance (фото)

Марсіанський вертоліт Ingenuity зробив фотографії використаного при посадці ровера Perseverance парашута і кожуха, які доставив обладнання для нової місії на Червону планету.

Безпрецедентні зображення, які виглядають як сцени з апокаліптичного науково-фантастичного фільму, були отримані завдяки 19-му польоту маленького вертольота у вівторок (26 квітня). На них видно залишки місії Perseverance: корпусу, який захистив вертоліт і ровер, коли вони спустилися на поверхню Марса 18 лютого 2021 року.

Вчені сподіваються, що зображення допоможуть їм зрозуміти, як корабель впорався зі спуском, і надихнуть їх на майбутні поліпшення процесу. Є надія, що майбутня місія на Марс зможе доставити на Землю зразки, зібрані марсоходом Perseverance.

Корпус Perseverance, надзвуковий парашут і пов’язане з ним поле уламків розкидані по поверхні Марса.
Автори та права: НАСА / Лабораторія реактивного руху – Каліфорнійський технологічний інститут

“У Perseverance була найкраще задокументована посадка на Марс в історії —  розповів Ян Кларк, колишній системний інженер Perseverance, а нині керівник фази підйому Mars Sample Return в Лабораторії реактивного руху НАСА. – Але зображення Ingenuity пропонують іншу точку зору. Якщо вони або підтвердять, що наші системи працювали так, як ми думаємо, або нададуть хоча б один набір даних інженерної інформації, яку можна використовувати для планування доставки зразків з Марса, це буде приголомшливо. А якщо ні, то фотографії як і раніше феноменальні і надихають».

Зображення були зроблені з висоти близько 8 метрів над поверхнею. За даними НАСА, Ingenuity злетів об 11:37 за місцевим марсіанським часом і пролетів 159 секунд. За цей час він пролетів 360 метрів і зробив 10 фотографій.

«Щоб отримати потрібні нам кадри, Ingenuity багато маневрував”, — заявив Ховард Гріп, головний пілот Ingenuity в JPL. – Однак попередні польоти продемонстрували, що вертоліт і його пілоти справляються з повітряною акробатикою”, –  зазначив інженер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button