Всесвіт

Інопланетяни не виходять на зв’язок через внутрішні інтриги

Людство досі не знайшло розумне позаземне життя через те, що у Всесвіті існує закритий клуб інопланетян, які активно спілкуються один з одним і приховують факт свого існування від Землі та її мешканців.

6f3964f72b8320da7189fa2d9b31edf0

Шотландський астроном Данкан Форган з Сент-Ендрюського університету вирішив перевірити правдоподібність гіпотези, висунутої Фермі. Останній заявив, що існує такий «Галактичний клуб», в який увійшли просунуті інопланетні цивілізації. Вони вирішили тримати в ізоляції варварів з Землі, оскільки ті поки не гідні спілкування вищим розумом.

Правда деякі вчені стверджують, що інопланетяни не можуть організувати такий клуб через складнощі в комунікаціях і неможливості утримання всіх позаземних цивілізацій від випадкового контакту з землянами.

Форган зацікавився цією проблемою і порахував кількість цивілізацій в Чумацькому Шляху, що виникали з моменту появи галактики і по сьогоднішній день, визначивши число можливих культурних зв’язків між ними.

Як показали розрахунки, існування єдиного клубу прибульців неможливо через гігантські відстані між різними регіонами Галактики, проте наявність декількох локальних коаліцій прибульців, здатних ефективно підтримувати зв’язки один з одним, може вирішити завдання ізоляції Землі.

Це цілком можливо, якщо цивілізації прибульців будуть з’являтися поруч один з одним досить рідко і будуть існувати понад 250 тисяч років. Людство, за попередніми оцінками, живе на Землі близько 190 тисяч років.

Звичайно, всі ці розрахунки, як підкреслює Форган, не говорять про те, що такі союзи інопланетян дійсно існують. Вони просто вказують на те, що існування закритого клубу, що охоплює всю Галактику, навряд чи можливе.

Набагато ймовірніше поява локальних коаліцій прибульців, які переховуються від землян незалежно один від одного, резюмував Форган.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button