Всесвіт

Астрономи вивчили “нестиковки” в системі кульових скупчень галактики Мессьє 85

Аргентинські вчені вивчили складну систему кульових скупчень в галактиці Мессьє 85. Результати описані в статті, опублікованій на сайті препринтів arXiv.org.

За допомогою телескопа Gemini North астрономи провели фотометричні та спектроскопічні спостереження за галактикою, відомою як Мессьє 85. Кампанія спостережень дозволила більше дізнатися про її складну систему кульових скупчень.

Кульові скупчення (КС або GC, globular clusters) – це скупчення тісно пов’язаних зірок, які обертаються навколо галактик. Астрономи використовують їх як природні лабораторії, і з їх допомогою вивчають еволюцію зірок і галактик. Зокрема, кульові скупчення можуть допомогти дослідникам краще зрозуміти історію формування та еволюцію галактик раннього типу, оскільки Походження КС тісно пов’язане з періодами інтенсивного зореутворення.

Мессьє 85 (або M85, також відома як NGC 4382) знаходиться приблизно в 60 млн світлових років від Землі. У цієї галактики складна зовнішня структура з брижами, яка, як вважається, з’явилася в результаті злиття з іншою галактикою. За оцінками, це сталося між 4 і 7 млрд років тому.

Попередні дослідження M85 показали, що в ній знаходиться складна система кульових скупчень. У цій галактиці виявлено близько 100 GC, і астрономи розділили їх на три групи залежно від кольору: сині (BGC), зелені (GGC) та червоні (RGC). Також вчені з’ясували, що всім субпопуляціям близько 10 млрд років, але виявилося, що в просторовому розподілі, кінематиці і середньої металічності вони сильно відрізняються. Вони вивчили ці “нестиковки”.

Група астрономів на чолі з Карлосом Дж. Ескудеро з Інституту астрофізики Ла-Плата в Аргентині вивчала складну систему зоряних скупчень в M85. Вони використовували камеру Gemini Multi-Object Spectrograph (GMOS) на телескопі Gemini North для фотометричних і спектроскопічних спостережень внутрішньої області галактики.

В ході дослідження вони виділили чотири групи GC в M85: типове синє скупчення (Група A), червоне (Група C), скупчення з проміжними квітами (Група B) і скупчення з більш червоними кольорами (групу D). Астрономам вдалося визначити променеву швидкість 53 об’єктів, підтвердивши 47 КС, пов’язаних з M85.

Згідно зі статтею, середня променева швидкість субпопуляції групи А становить 666 км / с. Середній вік КС в цій групі оцінюється в 10,4 млрд років, а середня металічність (відносна концентрація елементів важче водню і гелію в зірках або інших астрономічних об’єктах) становить -1,48. Група показує негативний градієнт металічності при видаленні від центру M85. У групи B середня променева швидкість складає 751 км/с. Ця група являє собою молоді КС із середнім віком всього 2,2 млрд років і середньої металевістю на рівні -0,05. Усередині цієї групи астрономи ідентифікували надкомпактне скупчення M85-HCC1. Середня променева швидкість субпопуляції червоних КС (група С) склала 691 км/с. Середній вік цих червоних GC оцінюється в 12,1 млрд років, а їх середня металічність становить приблизно -0,64.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button