Земля

У магмі знайшли останки найбільш ранньої земної кори: їй більше 4 млрд років

Дослідницька група Кельнського університету виявила, що частина магми походить з мантії, в якій містяться залишки найбільш ранньої земної кори.

Вчені з Кельнського університету і Вільного університету Берліна виявили, що частина магми на поверхні Землі пов’язана з мантією, що містить залишки найбільш ранньої земної кори. Цей древній матеріал знаходився в старій і холодній корі більше 4 млрд років тому і зберігся.

Це відкриття вразило вчених, оскільки тектонічні плити Землі поступово переробляють одна одну і рухаються. Тому вони вважали, що сліди ранніх геологічних процесів на Землі можна знайти тільки в якості аналогів на інших планетах земної групи – Меркурії, Венері і Марсі, астероїдах або Місяці.

Але автори нової роботи з’ясували, що магматичні породи, які виходили на поверхню під час виверження, все ще можуть містити сигнатури, де є інформація про найпершу земну кору.

Для своєї роботи геологи досліджували породи Південної Африки віком до 3,55 млрд років. Аналіз цих порід виявив невеликі аномалії в ізотопному складі елемента вольфраму (W). Походження цих ізотопних аномалій, а саме відносний вміст 182w, пов’язане з геологічними процесами, які, мабуть, відбулися відразу після утворення Землі більше 4,5 млрд років тому.

Модельні розрахунки авторів показують, що ці ізотопні структури 182w могли з’явитися, якщо найбільш рання земна кора потрапить в мантійний матеріал, який піднімається і утворює лаву.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button