Наука

Вчені порівняли ємність мозку людини і птаха

Група дослідників з Рурського університету Бохума змогла більш детально вивчити робочу пам’ять птахів і порівняти її зі зберіганням даних у мозку ссавців. Вчені виявили, що птахи і мавпи, незважаючи на різну архітектуру мозку, мають однакові центральні механізми і межі робочої пам’яті.

Image by Chr?cker Heller from Pixabay

Робоча пам’ять деяких птахів, наприклад, ворон, має здібності, схожі з когнітивними здібностями людини, хоча архітектура мозку людини і птаха кардинально різна. Як же структурно різні об’єкти можуть володіти схожими властивостями? Саме цим питанням і задалися дослідники.

Вони перевіряли робочу пам’ять птахів за допомогою вправи, спочатку розробленої для макак. Дослідники вчили ворон дивитися на екран і запам’ятовувати різну кількість кольорових квадратів. Після паузи з однією секундою чорного екрану їм знову показували квадрати на екрані – цього разу трохи інші. Птахи ж намагалися вгадати, який квадрат змінився.

Ворона намагається вгадати, що змінилося DOI: 10.7554/eLife.

Поки ворони виконували завдання, вчені реєстрували активність нейронів в області мозку, що відповідає префронтальній корі – центральному центру пізнання у ссавців. Нейрони в мозку ворон реагували на зміну кольорів практично так само, як і нейрони у мавп. Більш того, вчені помітили, що збільшення кількості предметів для запам’ятовування змінювало кількість інформації, кодованої окремими нейронами, в тій же мірі, що і у мавп.

Тим часом подібність між віддалено спорідненими видами птахів і ссавців дозволяє припустити, що у птахів і приматів одні і ті ж основні механізми і межі робочої пам’яті, незважаючи на різну архітектуру мозку.

Результати опубліковані в журналі eLife.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button