Всесвіт

Подивіться на першу карту магнітного поля галактичної кістки Чумацького Шляху

З використанням даних стратосферної обсерваторії ІЧ-астрономії (SOFIA) дослідники склали першу карту магнітного поля для G47, гігантської ниткоподібної кістки в Чумацькому Шляху. Візуалізацію магнітного поля публікує НАСА.

Учасники проєкту “надзвичайно довгі і темні нитки: дослідження магнітної поляризації “(FIELDMAPS) під керівництвом Яна Стівенса, астрофізика з Вустерського державного університету склали карту магнітного поля G47, гігантської ниткоподібної кістки в Чумацькому Шляху. Довжина G47 становить 200 світлових років, а ширина — 5 світлових років.

“До SOFIA було важко відображати магнітні поля з високою роздільною здатністю по всій кістці”, – говорить Стівенс. – Тепер ми можемо отримати безліч незалежних вимірювань напрямку магнітного поля в цих кістках, що дозволяє нам по-справжньому зрозуміти важливість поля в цих масивних ниткоподібних хмарах».

Карта показує напрямок магнітних полів в кістці G47, накладене на зображення нитки кістки. Червоні і жовті області-області з високою щільністю пилу і газу. Джерело: NASA, ESA, Herschel, PACS, SPIRE, Ke Wang, Ian Stephens

У спіральних галактиках більшість зірок формується в рукавах. “Основа” таких галактик – галактичні кістки, довгі нитки, що об’єднують найбільш щільні ділянки рукавів. У великому масштабі магнітне поле галактики слідує за її рукавами, тому традиційно вважалося, що магнітні поля формуються вздовж рукавів галактики і перпендикулярні її кісткам.

Дослідники FIELDMAPS встановили, що магнітні поля в G47 досить сильні, щоб не дати газу в багатьох областях піддатися гравітаційному колапсу з утворенням зірок. Виявилося, що магнітні поля в досліджуваній кістці складні, часто змінюють напрямок. Тільки в найбільш щільних областях вони були спрямовані перпендикулярно кістці.

Астрофізики вважають, що паралельні магнітні поля з менш щільних областей направляють матерію в більш щільні області. А перпендикулярні поля в щільних областях відіграють ключову роль у швидкості зореутворення, перешкоджаючи народженню нових зірок.

“Магнітні поля можуть визначати швидкість утворення зірок у хмарі. Вони також можуть направляти потік газу, формувати кістки і впливати на кількість і розмір найбільш щільних газових кишень, які в кінцевому підсумку колапсують, утворюючи зірки», — зазначає Стівенс.

У проєкті FIELDMAPS вчені планують візуалізувати магнітні поля десяти різних кісток. Дослідники вважають, що разом ці результати допоможуть краще зрозуміти роль магнітних полів у рукавах спіральних галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button