Всесвіт

Астрономи виявили екзопланету зі стратосферою

Спостереження за екзопланетами за допомогою космічної обсерваторії ” Хаббл” допомогли вченим прийти до висновку, що у планет за межами нашої сонячної системи може бути не тільки атмосфера, але й стратосфера. Можна сказати, що вчені навіть виявили перші докази стратосфери.


Так міжнародна команда вчених на чолі з дослідниками з Ексетерського університету знайшла, що верхня атмосфера екзопланети WASP-121b настільки ж гаряча як гостре залізо. Це вказує на те, що вона стратифікована, тобто має шари, як і атмосфера Землі.

Ця екзопланета була виявлена в 2015 році. Вона є супергарячим газовим гігантом, який за розміром трохи перевершує Юпітер. Вона знаходиться на відстані 900 світлових років від Землі в сузір’ї Корми.

Цей Гарячий Юпітер обертається навколо своєї зірки кожні 1.27 доби, досить близько від своєї батьківської планети, де приливні сили повинні були б розірвати планету.

Аналіз даних показує, що світловий спектр істотно змінюється в атмосфері екзопланети із збільшенням висоти. Це наводить вчених на думку про те, що вона може мати стратосферу. Чому? Запитаєте ви. Тому, що температура верхнього шару збільшується по мірі збільшення висоти, що є особливістю стратосфери.

За даними Ексетерської команди вчених, верхня атмосфера газової планети WASP-121b температур досягає цілих 2 500 ° C. Це приблизна температура кипіння заліза. На Землі та інших планетах і супутниках в Сонячній системі, стратосфера викликана ультрафіолетовим випромінюванням Сонця, захоплюваного озоном або метаном, хоча підвищення температури набагато менш істотне, ніж на досліджуваній планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button