Головна / Всесвіт / Вчений прокоментував можливість подорожей у часі через чорні діри

Вчений прокоментував можливість подорожей у часі через чорні діри

Індійський фізик Атарва Пальшеткар висловився в підтримку теорії про те, що подорожі в часі можливі за допомогою чорних дір. Вчений упевнений, що ці загадкові космічні області здатні змусити мільярди років минути за лічені хвилини.

Загадкові чорні діри можуть виявитися ключем до подорожей у часі, про які марять багато мрійників. Така теорія з’явилася тому, що чорні діри здатні розтягувати час. Як приклад індійський фахівець наводить людей, які подорожують на космічному кораблі з максимальною швидкістю, у той час як інші залишаються на Землі. Оскільки значення швидкості світла постійне для кожного з них, час на ракеті буде рухатися трохи повільніше.

Теоретично, при наближенні до чорної діри буде здаватися, що час рухається нормально, однак для тих, хто спостерігає за цим процесом з боку, пройдуть тисячі років. Наближення до цієї області викликає уповільнення ходу годинника. При цьому в момент здійснення входу в чорну діру космічного корабля, його екіпаж зможе помітити, що час навколо за межами чорної діри почне помітно прискорюватися.

Варто відзначити, що більшість представників сучасної науки вважають подорожі в часі не тільки неможливими, але ще й марними. Свою позицію вони аргументують процесом «спагеттифікації», при якому величезне гравітаційне тяжіння стає настільки великим, що сила у основи перевищує силу у вершини. Як приклад наводиться подорож людини до чорної діри, під час якої вона буде розтягнутою до тієї точки, в якій просто перетвориться в потік атомів, спрямованих до центру чорної діри. Втім, впевнені дослідники, така подорож поки неможлива хоча б тому, що до найближчої від Землі чорної діри доведеться подолати понад 6,5 тисяч світлових років.