Всесвіт

Подивіться на знімки “Вебба” і телескопа “Спітцер”, який вже «на пенсії» (фото)

Перші наукові знімки космічного телескопа “Джеймс Вебб” будуть отримані в липні. Юстирування вже завершено, повідомляє CBS News.

Всі чотири наукові прилади на космічному телескопі “Джеймс Вебб” НАСА досягли “ідеальної настройки” перед офіційним дебютом телескопа цього літа. Про це заявили представники проекту на прес-телеконференції.

«Я радий повідомити, що юстирування телескопа було завершено з продуктивністю навіть краще, ніж ми очікували, — заявив Майкл Макелвейн, науковий співробітник проекту космічного телескопа імені Джеймса Вебба в центрі космічних польотів імені Годдарда НАСА в Меріленді, повідомляє CBS News. – В основному, ми досягли ідеальної настройки телескопа. Нічого вже істотно не поліпшить наші наукові результати”.

Щоб проілюструвати готовність телескопа, НАСА поділилася тизерним зображенням, яке зробив прилад середнього інфрачервоного діапазону “Вебба” або MIRI (Mid-Infrared Instrument). Нове зображення показує паралельне порівняння спостережень сусідньої з Чумацьким Шляхом галактики. На одній половині – фотографія, зроблена телескопом “Вебб«, на другій — та ж галактика, яку зняв космічний телескоп» Спітцер”, який зараз знаходиться на пенсії.

Зображення надано: NASA / JPL-Caltech( ліворуч), NASA / ESA/CSA / STScI (праворуч)

У той час як зображення «Спітцера» показує сім розмитих сусідніх зірок у Великій Магеллановій Хмарі, «Вебб» показав не тільки ті ж самі зірки в чітких деталях, але і тонкі хмари міжзоряного газу, а також сотні фонових зірок і галактик.

За повідомленням НАСА, з налаштованими інструментами телескоп “Вебб” очікує остаточного калібрування інструментів, перш ніж офіційно приступить до вивчення далеких зірок цього літа. У липні телескоп поділиться своїм першим набором наукових зображень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button