Всесвіт

Вихід у відкритий космос туриста триватиме близько 90 хвилин

Американська компанія Space Adventures назвала тривалість перебування космічного туриста за межами Міжнародної космічної станції (МКС).

NASA

Одне перебування космічного туриста у відкритому космосі буде тривати не менше півтора години, що дозволить оглянути Землю з усіх боків, поки МКС робить один оборот навколо планети, що триває в районі 90 хвилин, зазначили в Space Adventures.

«Це буде 90-100-хвилинний вихід, що відповідає приблизно одному витку навколо Землі. Космонавт не професійний, і різниця між виходом і шести-семи-годинним принципова», — говорить представник американської компанії.

Колишній астронавт NASA Джеффрі Хоффман підкреслив, що з точки зору користі для МКС такі виходи не будуть ефективні, оскільки космічним туристам не довірять ніякої корисної роботи, а просто «випустять їх назовні, дадуть їм можливість повисіти там якийсь час, після чого повернуть їх на станцію».

Нагадаємо, раніше в космосі побували вже сім космічних туристів, на які довелося вісім польотів: на  МКС відправлялися американці Денніс Тіто (2001), Грег Олсен (2006), Анюше Ансарі (2006), Річард Герріотт (2008) і Чарльз Сімоні, який побував у космосі двічі (2007, 2009), а також представники Великобританії Марк Шаттлворт (2002) і Канади Гі Лаліберте (2009).

Про намір відправляти туристів в космос раніше також заявила Virgin Galactic — компанія, що входить до складу Virgin Group, яка планує розвиток туристичних суборбітальні польотів і запуски невеликих штучних супутників — партнером якої має стати американське космічне агентство NASA. За останніми даними заявки на «турпутівку» залишили 8 000 пасажирів. Космічний корабель SpaceShipTwo зараз проходить льотні випробування. Станом на лютий 2020 року компанія планувала початок рейсів на кінець цього року, однак ця дата може бути перенесена.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button