Всесвіт

Подивіться на “змія”, що ковзає по поверхні Сонця

Зонд Solar Orbiter виявив на Сонці потік з холодних атмосферних газів, що звивається крізь магнітне поле зірки.

Європейське космічне агентство опублікувало відео, яке зонд Solar Orbiter зняв 5 вересня при наближенні до Сонця. На ньому видно, як потік газів, що нагадує змія, ковзає по поверхні зірки.

Дослідники вважають, що цей незвичайний потік утворюється холодними атмосферними газами, підвішеними магнітним полем у гарячій навколишній плазмі Сонця. Речовина в потоці рухається вздовж особливо довгої нитки магнітного поля, яка простягається від однієї сторони зірки до іншої.

Плазма – це стан речовини, при якому газ настільки гарячий, що його атоми починають втрачати частину електронів. В результаті частинки газу перетворюються в позитивно заряджені іони, сприйнятливі до впливу магнітного поля. Весь газ в атмосфері Сонця є плазмою, оскільки температура тут перевищує 1 000 000°С.

На відеозаписі представлена прискорена зйомка, отримана камерою Extreme Ultraviolet Imager зонда Solar Orbiter. Потік холодного газу рухався по поверхні Сонця зі швидкістю близько 170 км/сек, але, з урахуванням розміру зірки, йому знадобилося близько трьох годин, щоб завершити свою подорож.

Дослідники додають, що “змій” виник в області сонячної активності, яка трохи пізніше вибухнула, викинувши в космос мільярди тонн плазми під час коронального викиду маси. Сонячна речовина від цього спалаху пройшла над зондом “Паркер”. Дослідники вважають, що “змій” був передвісником спалаху, але детальний аналіз спостережень Solar Orbiter і проб, зібраних “Паркером” допоможе краще зрозуміти зв’язок подій і вивчити сонячну активність.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments