Всесвіт

Подивіться на незвичайне тріо, що зливається на знімку “Хаббла” (фото+відео)

Космічний телескоп "Хаббл" сфотографував злиття трьох галактик у сузір'ї Волопаса.

Європейське космічне агентство опублікувало новий знімок, створений на основі спостережень космічного телескопа «Хаббл». На зображенні ще видно три галактики, розташовані поблизу один від одного. Нитки газу і пилу пов’язують окремі елементи в єдину структуру.

SDSSCGB 10189 на знімку телескопа «Хаббл». Зображення: ESA / Hubble & NASA, M. Sun

Це тріо називається SDSSCGB 10189 і розташоване в сузір’ї Волопаса на відстані близько млрд світлових років від Землі. Воно являє собою рідкісне злиття трьох великих галактик, в яких триває зіркоутворення. Окремі галактики в цьому комплексі знаходяться на відстані менше 50 тис. світлових років один від одного. Для порівняння відстань від Чумацького шляху до найближчої галактики Андромеди становить понад 2,5 млн світлових років.

Дослідники відзначають, що з часом три галактики остаточно зіллються в єдину систему. При цьому спіральні структури будуть спотворені завдяки взаємному гравітаційному тяжінню в процесі злиття.

SDSSCGB 10189 на знімку телескопа «Хаббл». Відео: thebhp, image: ESA / Hubble & NASA, M. Sun

Астрофізики вважають, що спостереження за системою SDSSCGB 10189 допоможе описати процеси, пов’язані з походженням найбільших і наймасивніших галактик у Всесвіті — найяскравіших галактик скупчення. Ці галактичні гіганти, як припускають дослідники, формуються в результаті злиття великих, багатих газом галактик, подібних до тих, що об’єднуються в SDSSCGB 10189. Спостереження за системою допоможе підтвердити або спростувати цю гіпотезу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button