Наука

Поганий сон робить вас агресивнішими: дослідження

Коли ви не висипаєтеся, вас може багато дратувати! Але чому? 

Згідно з останніми результатами, опублікованими в журналі Biological Psychology, відсутність якісного сну може спричинити агресивну поведінку. Цей ефект може бути пов’язаний зі зниженням активності в префронтальній корі і підвищенням активності в лімбічних областях.

Фото від Latino Life

Хороший сон дуже важливий для здорового функціонування нашого мозку і тіла. Дослідження показали, що його відсутність може перешкоджати нашій здатності мислити та виражати емоції. Одним з таких наслідків може бути підвищена агресія.

Хоча численні дослідження показали зв’язок між поганим сном і агресивною поведінкою, напрямок цього взаємозв’язку залишається неясним – чи дійсно поганий сон викликає агресивну поведінку? Автори дослідження Хаобо Чжан і Сюй лей провели лонгітюдне дослідження, щоб спробувати відповісти на це питання. За допомогою даних нейровізуалізації вони також досліджували потенційний механізм, відповідальний за взаємозв’язок між сном і агресією.

Вчені зосередилися на даних, зібраних за два періоди часу, розділених двома роками. Вибірка складалася приблизно з 450 студентів у віці від 16 до 26 років.

В обидва періоди учасники завершили оцінку своєї суб’єктивної якості сну За останній місяць і виміряли рівень агресії, який включав такі параметри, як ворожість, фізична агресія, імпульсивність і гнів. Студенти також пройшли функціональну магнітно-резонансну томографію (фМРТ) для вимірювання мозкової активності.

Аналіз зібраних даних показав, що якість сну мала значний вплив на агресію. Навпаки, агресія не мала суттєвого впливу на якість сну.

Дослідники також порівняли показники сну та агресії студентів з їх мозковою активністю. Ці результати показали, що погіршення якості сну та підвищена агресивність були пов’язані зі слабкою активністю в певних областях мозку, а саме в лімбічній або лобовій областях.

Автори стверджують, що це може свідчити про те, що нижча якість сну призвела до дефіциту емоційного пізнання — здатності правильно інтерпретувати емоції інших. Результати також показали, що погіршення якості сну і більш висока агресивність були пов’язані з більш сильною активністю в лівій і правій дорсолатеральній префронтальній корі, області мозку, що бере участь в регуляції емоцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button