Наука

Цілеспрямоване відключення мережі мозку допомагає вилікувати епілепсію

Нове дослідження виявило зв’язки в мозку, які можуть допомогти зробити хірургію епілепсії більш ефективною в запобіганні нападів в довгостроковій перспективі.

Для резистентних до ліків епілептиків операція часто є єдиним способом зупинити припадки. Проте, у людей з лобової епілепсією хірургічне втручання іноді не допомагає. В рамках нового дослідження вчені виявили зв’язки в мозку. Вони вивчили їх і зрозуміли, чому деякі операції на лобових частках краще допомагають і припиняють припадки в довгостроковій перспективі.

Співробітники Університетського коледжу Лондона вивчили лобові частки пацієнтів, які раніше перенесли резекцію лобової частки з 2007 по 2021 рік. Проаналізувавши МРТ-скани 47 людей, дослідники виявили, що відсутність судом в довгостроковій перспективі було пов’язано з відключенням нервових шляхів, що зв’язують лобову частку з таламусом і смугастим тілом мозку.

Таламус являє собою яйцевидну структуру в середині мозку, ретрансляційну станцію для всієї моторної і сенсорної інформації, що надходить. Він також відповідає за неспання і пов’язаний з лімбічною системою мозку, яка обробляє і регулює емоції, формує і зберігає спогади і бере участь в навчанні. Смугасте тіло являє собою сукупність структур — хвостатого ядра, шкаралупи і прилеглого ядра — найбільш відомих тим, що сприяє безпідставному руху, але також грає роль в системі винагороди мозку.

Дослідники виявили, що у пацієнтів, у яких перерізали цей конкретний нервовий шлях, у 88% не було нападів через три роки і у 80% через п’ять років, в порівнянні з типовими результатами резекції лобової частки. Важливо відзначити, що операція не зробила негативного впливу на мову пацієнтів або виконавчі функції — набір розумових навичок, що включає робочу пам’ять, гнучке мислення і самоконтроль.

Ці результати багато в чому пояснюють, чому резекція працює у одних, а у інших ні, кажуть дослідники. Дослідження опубліковано в журналі Brain.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button