Наука

Забруднення викопним паливом стало причиною кожної п’ятої смерті в усьому світі

Результати останнього дослідження показали, що забруднення викопним паливом стало причиною більш 8 млн передчасних смертей в 2018 році. Це становить майже 20% смертності дорослого населення в усьому світі.

Image by alvpics from Pixabay

Половина передчасно померлих від зміни клімату припала на Китай та Індію, інші рівномірно розподілилися між Бангладеш, Індонезією, Японією і США. Результати дослідження опубліковані в журналі Environmental Research.

«Ми часто обговорюємо небезпеку спалювання викопного палива в контексті CO2 і зміни клімату і не помічаємо потенційних наслідків для здоров’я», – заявив співавтор дослідження Джоел Шварц, професор екологічної епідеміології Гарвардської школи громадської охорони здоров’я.

За його словами, можливість уникнути мільйонів передчасних смертей повинна стати потужним додатковим стимулом для політиків зробити все для зниження викидів парникових газів і прискорення глобального переходу до зеленої енергії.

Більш ранні дослідження показали, що в усьому світі забруднення повітря скорочує життя в середньому більш ніж на два роки.

Найгірша ситуація в Азії, де середня тривалість життя скоротилася на 4,1 року в Китаї, на 3,9 року в Індії і на 3,8 року в Пакистані. У деяких регіонах цих країн тривалість життя скорочується вдвічі. У порівнянні з іншими причинами передчасної смерті від забруднення повітря щорічно вмирає в 19 разів більше людей, ніж від малярії, в дев’ять разів більше, ніж від ВІЛ / СНІДу, і в три рази більше, ніж від алкоголю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button