Земля

Погода в стародавній Європі дуже сильно відрізнялася від сучасної

Нове дослідження, проведене Абердинським університетом, надало саму ясну картину древніх погодних умов в Європі. Воно поліпшить моделі, які використовуються для прогнозу того, як зміна клімату вплине на континент в майбутньому.

Image by David Mark from Pixabay

У своєму дослідженні європейські вчені з восьми університетів проаналізували безліч даних про древні льодовикові відкладення. Пізніше вони використовувалися для реконструкції тривимірних моделей самих льодовиків.

Визначивши форму льодовиків, вчені змогли визначити, як поводився клімат під час «молодого дріасу» – періоду швидкого похолодання клімату, яке відбулося 12000 років тому в кінці останнього заледеніння. Результати показують, що погода в північно-західній Європі і більшій частині Середземного моря в цей період була набагато вологішою в порівнянні з сьогоднішнім днем. Раніше вважалося, що клімат був більш сухий.

У дослідженні було проаналізовано понад 120 льодовиків, що тягнуться від Норвегії та Ірландії до Атлаських гір Марокко, Балкан і Туреччини. Отримані результати можна використовувати для поліпшення чисельних моделей, щоб краще інформувати людство про довгострокові наслідки триваючого зміни клімату.

Вчені підкреслюють унікальність свого дослідження. Його результати надзвичайно цінні: за допомогою них можна прогнозувати погоду в майбутньому.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button