Головна / Земля / Після землетрусу 2011 року Японія змістилася на схід

Після землетрусу 2011 року Японія змістилася на схід

Після найпотужнішого в національній історії землетрусу 11 березня 2011 року територія Японії продовжує зміщуватися на схід у бік Америки. Як повідомило державне Управління географічної інформації, тільки за останній рік на території префектур Міягі і Івате на північному сході головного острова країни Хонсю зрушилася в окремих місцях на 10 см.

29861b34ff18f5ee7281402e08d2fc4f
Після події 11 березня 2011 року землетрусу магнітудою 9 балів обширні райони цієї зони за минулі п’ять років змістилися в бік Америки в окремих місцях приблизно на 5 метрів. Максимальний зсув зафіксований на півострові Осіка в префектурі Міягі — на 6,4 метра. В даний час дрейф на схід на рівнині Канто, де розташований Токіо, припинився, однак на північному сході острова Хонсю триває.

Під впливом землетрусу у великих зонах північного сходу Японії було зафіксовано також опускання ґрунту, проте останнім часом його рівень став повертатися до колишнього стану. Амплітуда вертикальних коливань, повідомило Управління, лише за рік склала приблизно 5 см. На тому ж півострові Осика ґрунт в одному з районів після землетрусу пішов вниз на метр, однак за наступні п’ять років піднявся на 40 см.

На думку експертів Управління географічної інформації, рівень поверхні землі в постраждалих районах північного сходу Японії повністю повернеться до колишнього стану протягом кількох наступних десятиліть.