Земля

Пояснено загадкове зникнення давніх американців

Вчені з Ілінойського університету в Урбана-Шампейн та Тулейнського університету в Новому Орлеані вивчили залишки поселення корінних американців, які жили в XIII столітті нашої ери і були будівельниками курганів. Дослідники вважають, що жителі покинули своє село, розташованого на узбережжі Луїзіани, через попадання солоної води у прісні водойми. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Ілінойського університету.

Стародавні люди споруджували кургани в Північній Америці з 4500 року до нашої ери. У XIII столітті в нижній частині долини річки Міссісіпі сформувалася культура Плакемін, кургани якої мали церемоніальне значення і були частиною храмових комплексів. Корінні американці обирали для життя території з доступом до багатих ресурсами водних шляхів, які могли підтримувати існування відносно великих поселень. Наприклад, у Grand Caillou, розташованому в дельті річки Міссісіпі, в період розквіту проживали 500 осіб, проте з часом місце виявилося покинутим.

Дослідники провели радіовуглецеве і оптичне датування, а також ізотопний аналіз зразків відкладень і кераміки, знайдених під час археологічних розкопок. Виявилося, що кургани складаються з трьох шарів, при цьому верхній і нижній глиняні, а посередині розташований менш міцний ґрунт. Така структура робить насип довговічним. Сам пагорб споруджений на річкових відкладах, які були приблизно на метр вище, ніж навколишні землі, що також сприяло збереження кургану.

Результати датування деревного вугілля показали, що поселенці покинули Grand Caillou близько 1400 року. З аналізу співвідношення ізотопів вуглецю стало ясно, що місцевість поступово ставала непридатною для проживання людей через проникнення солоної води і зниження запасів прісної води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button