Земля

Виявилося, що земна кора охолоджується з різною швидкістю

Дослідники виявили, що одна половина Землі охолоджується швидше, ніж інша. Як виявилося, Тихоокеанські території втрачають тепло швидше, ніж половина, де розташовані Африка, Європа і Азія.

Unsplash

У новому дослідженні вчені з Університету Осло розділили земну кулю навпіл по 60 ° довготі, а не за нульовим меридіаном. Далі вчені об’єднали два набори даних: кількість тепла з надр Землі і рух континентів за останні 400 мільйонів років.

В рамках аналізу першої групи даних вчені виявили, що океанічна кора є гіршим ізолятором, ніж континентальна, і в результаті цього більша частина тепла, яке втрачає Земля, розсіюється через океани.

Дані про рух земної кори протягом останніх 400 мільйонів показали, що раніше Тихоокеанська половина була більш гарячою, а тепер охолоджується швидше. До таких результатів учені дійшли, об’єднавши кілька попередніх моделей віку морського дна і положення континентів, яке змінювалося протягом 400 мільйонів років. Ця швидкість охолодження є цілком логічною, адже з часом майже вся суша (Європа, Азія, Африка) виявилася розташована на одній половині земної кулі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button