Земля

Що трапиться, якщо Земля перестане обертатися навколо своєї осі

Людство переживе руйнівні зміни, тільки якщо Земля припинить обертатися навколо своєї осі поступово. Якщо ж зупинка трапиться раптово, то ми, перед тим як зникнути, навіть не встигнемо зрозуміти, що саме сталося.

zupynka_zemli

РЕАЛІЇ

Моментальний ефект

Швидкість обертання нашої планети 1670 км / год, тому при зупинці все, що не вмуровано в гірські породи – тварин, людей, дерева, будівлі, – попросту знесе з поверхні Землі. Крім того, океани за інерцією продовжать обертатися, так що рідкісних виживших щасливчиків накриє гігантське цунамі. Також саме зіткнення викличе численні землетруси і виверження.

Читайте також: Земля — прощай! Що б ви побачили, покидаючи рідну планету?

День і ніч

Доба на планеті буде тривати 365 днів. На одній половині Землі майже півроку буде світити сонце і стояти нестерпна спека, а на другий встановиться майже шестимісячна холодна ніч. «Майже» – через те, що між зимової вночі і літнім днем ??будуть короткі періоди сутінків.

Вода і суша

Зараз відцентрові сили сплющують Землю біля полюсів і створюють «горб» на екваторі – діаметр планети там на 43 км більше, ніж біля полюсів. Без обертання «горб» зникне і океани стечуть до полюсів. На планеті залишиться один гігантський континент і дві шапки з океанів.

Схід і захід

Сонце встає на сході і сідає на заході. Це відбувається через те, що Земля обертається навколо своєї осі зі сходу на захід. Якщо планета зупиниться, схід і захід будуть визначатися тільки її обертанням навколо Сонця, і схід буде на заході, а захід – на сході.

Тварини і рослини

Велика частина тварин і рослин не зможе пристосуватися до нових умов і зникне. При цьому деякі види отримають перевагу, наприклад мешканці Антарктики, яким не звикати до піврічної ночі.

Канада і Антарктида

У процесі формування нової географії під воду підуть Антарктида, Гренландія, Канада, Сибір, вся Європа, частина Китаю і половина Нової Зеландії. Зате вздовж екватора до 30 градусів північної і південної широти з’являться рівнини і гірські хребти.

Поле і космос

Пропаде магнітне поле Землі, яке захищає планету від сонячного вітру – заряджених частинок, що з величезною швидкістю мчать до планети від зірки, – і від високоенергетичних частинок з далекого космосу. Поле утворюється завдяки обертанню напіврідкого металевого ядра Землі. Воно породжує струм, які створюють магнітні поля. До речі, разом з магнітним полем зникнуть і полярні сяйва.

Вітри і клімат

В іншому температурному режимі вітру почнуть дути від екватора до полюсів, а не розподілятимуться паралельно екватору, як зараз. Через це зміняться клімат і морські течії, що спричинить глобальні перебудови, насамперед у морських екосистемах.

Частинки і підземелля

Вплив високоенергетичних космічних частинок смертельно для людини та інших живих істот. Людям доведеться перебратися під землю і там же вирощувати рослини і пасти худобу. Для прогулянок по поверхні потрібно буде надягати скафандр або захисний одяг.

Читайте також: Що буде, коли магнітне поле Землі повернеться у зворотному напрямку?

МАЙБУТНЄ

Повільно, але вірно

До речі, Земля дійсно поступово уповільнює своє обертання. Через приливні сили між планетою і Місяцем (вони виникають через те, що ближні до Місяця ділянки Землі притягуються до неї сильніше віддаленіших) кожні 100 років доба подовжуються на 1,5-2 мілісекунди. Через 140 мільйонів років в добі буде вже 25 годин. Втім, до повної зупинки Землі людство не доживе, так як приблизно через 5 мільярдів років Сонце перетвориться на червоний гігант, збільшиться в розмірах і поглине нашу планету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button