Екологія

Пожежі в Арктиці призвели до рекордних викидів газів в атмосферу

Пожежі в Арктиці привели в червні до викиду в атмосферу рекордного за 18 років спостережень місячного обсягу забруднюючих газів, повідомляє видання New York Times з посиланням на доповідь Європейського центру середньострокових прогнозів погоди.

Відзначається, що в цілому в результаті пожеж в червні в атмосферу було викинуто 59 мільйонів метричних тонн – це більше, ніж обсяг викидів CO2 за рік в Норвегії.

Вчені відзначають, що масштаби і інтенсивність пожеж в Арктиці є “причиною для занепокоєння”. Викид великих обсягів вуглекислого газу сприяє глобальному потеплінню, а також прискорює танення вічної мерзлоти.

“Підвищені температури і більш суха поверхня створюють ідеальні умови для того, щоб пожежі виникали і зберігалися протягом настільки довгого часу і на настільки великій території”, – цитує газета заяву представника центру Марка Паррінгтона.

Температура поверхні в Арктиці підвищується щонайменше в два з половиною рази швидше, ніж в середньому по планеті, відзначає видання. Цей рік може стати одним з п’яти найтепліших в історії, зазначає видання. Зокрема, на це вказують вкрай високі температури, зафіксовані в районах Крайньої Півночі в Росії, пише New York Times.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button